VICTORIA'S SECRET x BALMAIN

Victoria's Secret has recently announced a very interesting collaboration; this year will participate in the creation of a new collection, which will be presented at the Victoria's Secret Fashion Show 2017, the French brand Balmain headed by creative director Oliviere Rousteing.

Nedávno oznámilo vedení Victoria's Secret velmi zajímavou spolupráci; tento rok se bude podílet na vytvoření nové kolekce, která bude uvedena na Victoria's Secret Fashion Show 2017, francouzská značka Balmain v čele s kreativním ředtelem Olivierem Rousteingem

VS angel Sara Sampaio with creative director of Balmain, Olivier Rousteing. 

This year's VS Fashion Show will be held in Shanghai, and you will be able to see it on November 28 at CBS. New VSxBalmain collaboration coming soon the next day at Balmain branches around the world. There was a short teaser on the instagram, in which we can see several new outfits consisting of black fabrics, metal ornamentation, or glittering buttons. I do not know how about you, but I'm very excited about cooperation and it will definitely be worth it!

Tento ročník VS Fashion Show se bude konat v čínské Šanghaji, a vy se na něj budete moci podívat 28. listopadu na CBS, přičemž kolaborace VSxBalmain půjde do prodeje ihned následující den. Na instagramu se objevil krátký teaser, ve kterém můžeme vidět několik nových outfitů, skládajících se z černých tkanin, kovových ozdob či blýskavých knoflíků. Nevím jak vy, ale já jsem ze spolupráce naprosto nadšená a rozhodně to bude stát za to!  


Tags:

Share:

0 komentářů