BEST OF: PARIS FASHION WEEK RUNWAY (September/October 2017)

On October 3rd, Fashion Week officially ended. The latest Fashion Week was held in Paris, which is very pleasing to me, because it's a wonderful ending after New York, London and Milan. Again, I decided to make a minor recapitulation of the most successful and wonderful shows (at least in my opinion).

Dne 3. října nám oficiálně skončil Fashion Week. Poslední Fashion Week se konal v Paříži, což mne velmi potěšilo, protože mi to přijde jako nádherné zakončení po New Yorku, Londýně a Miláně. Opět jsem se rozhodla udělat menší rekapitulaci těch nejpovedenějších přehlídek, jelikož jsem většinu bedlivě sledovala.

SAINT LAURENT - Spring/Summer 2018 (Ready-to-wear)

Jednoduchost, šik, liberalismus, energie, tajemno a extravagance. I tak by se dala popsat nová kolekce na jaro a léto 2018 od designéra Saint Laurenta. Laurent pojal jaro a léto poněkud netradičně a vsadil spíše na tmavší a zemitější odstíny, což mi přijde skvělé - alespoň se nedrží zajetých kolejí a vybočuje z davu. Netradičně byl pojat i exteriér show, místo velmi osvětlené a vyzdobené přehlídky jsme měli možnost usadit se na široké plošině a pod nebem sledovat tajemnou přehlídku osvětlenou jen několika málo reflektory mířícími na molo. Nadšen byl dozajista každý i proto, neboť poloha přehlídky byla show sama o sobě - konala se totiž pod Eifellovou věží. Co se týče kolekce, nechyběli maximalistické doplňky, flitrovaná saka, květinové potisky, extravagantní šortky i volné halenky s hlubokým výstřihem. 

Simplicity, chic, liberalism, energy, mystery and extravagance. Even so, a new Ready-to-wear collection for Spring and Summer 2018 by designer Saint Laurent could be described. Laurent took the spring and summer somewhat unusually, and bettered on darker and more earthy hues, and I think it's great - at least he's out of the crowd. The exterior of the show was unconventional, instead of the highly illuminated and decorated parade, we had the opportunity to sit on a wide plateau and watch a mysterious show under the sky illuminated by just a few reflectors heading for the pier. Everybody was also excited about it, because the location of the show was a show in itself - it was under the Eifel Tower. As for the collection, there were maximalist accessories, flitted jackets, floral prints, extravagant shorts and loose blouses with deep neckline.

 BALMAIN - Spring/Summer 2018 (Ready-to-wear)

Přehlídka Balmaina byla úplným opakem show Saint Laurenta. Show se konala v nádherných uzavřených prostorách s bohatě zdobenými lustry, pozlacenými trámy, a vyzdobenými stěnami, které dodávaly přehlídce nezaměnitelný pocit luxusu. Kreativní ředitel Oliver Rousteing vsadil na okázalost, extravaganci a eleganci, která se v jeho kolekci snoubila dohromady. Měli jsme proto možnost vidět kousky, jako například šaty s volánkovou sukní, flitrované šortky, latexové kalhoty, pozlacená trika, pruhované svetry a kalhoty s třásněmi. Mimo nádherné modely jsme si mohli povšimnout i pestrého výběru modelek, počínaje Nataliou Vodianovou, Karolinou Kurkovou či Alessandrou Ambrosio.

The Balmain show was the opposite of the Saint Laurent show. The show was held in beautiful enclosed spaces with richly decorated chandeliers, gilded beams, and decorated walls that gave the show an unmistakable sense of luxury. Creative director Oliver Rousteing bet on the glamor, extravagance and elegance that has come together in his collection. So we were able to see beautiful pieces, such as frilly dresses, flitted shorts, latex trousers, gilded trinkets, striped sweaters and fringed trousers. Besides beautiful robes, we could also notice the varied selection of models, starting with Natalia Vodianova, Karolina Kurkova or Alessandro Ambrosio.

 ELIE SAAB - Spring/Summer 2018 (Ready-to-wear)

Elie Saab pozval pár vybraných klientů na svou velmi živočišnou přehlídku do Grand Palais, která nesla název Amazon a od toho se odvíjelo i samotné téma show. Ihned na počátku jsme měli možnost vidět pár modelů z hadí kůže, poté následovaly hedvábné šaty a kaftany s potisky listů a tropických rostlin. Nechybělo několik barevnějších rób, jako třeba mořská modř či zářivě žlutá (na fotkách níže). Nebyly to ale jen dechberoucí šaty, které nás očarovaly - na přehlídce byla řada precizních oděvů, jako polštářové bundy, lemované sukně, slaměné klobouky a večerní i denní oděvy.  

Elie Saab invited a few selected clients to his very animalistic show to the Grand Palais, which was named Amazon, and the theme of the show itself unfolded. Immediately at the beginning we were able to see a few snake skin models followed by silk dresses and caftans with prints of leaves and tropical plants. There were several more colorful robes, such as sea blue or bright yellow (in the photos below). It was not just a breathtaking dress that enchanted us - there were a number of precious garments such as pillow jackets, lined skirts, straw hats and evening and daywear.

 GIVENCHY - Spring/Summer 2018 (Ready-to-wear)

Velkolepá přehlídka značky Givenchy se konala v pařížském Justičním paláci z poloviny 19. století, kde se nikdy dříve módní přehlídka nekonala. Clare Waight Keller, bývalá kreativní ředitelka značky Chloé a nynější kreativní ředitelka Givenchy převzala otěže od Riccarda Tisciho, který po dvanácti letech módní dům opustil. Riccard byl znám tím, že se neohlížel do minulosti a nečerpal inspiraci z dřívějších kolekcí, tudíž se od Waight Keller očekávalo, že udělá pravý opak. A skutečně - inspiraci čerpala z dynamických náčrtků od zakladatele Huberta de Givenchy, a posléze dospěla k závěru, že byl fanouškem grafického tisku a začínal tvořit od ramen. Na mole jsme měli možnost vidět mnoho grafických vzorů, potisků jetele, svislé a vodorovné pruhy, lesklé sukně a přiléhavá saka. 

The spectacular Givenchy show was held at the Paris Palace of the Mid-19th Century, where the fashion show was never before performed. Clare Waight Keller, former creative director of Chloé and now creative director of Givenchy, took over reins from Riccardo Tisci, who left the fashion house after twelve years. Riccard was known for not looking past and not drawing inspiration from earlier collections, so Waight Keller was expected to do the opposite. Indeed - drawing inspiration from dynamic sketches from the founder Hubert de Givenchy, she finally came to the conclusion that he was a fan of the graphic press and he started everything with the shoulder. On the mole we were able to see many graphic designs, clover prints, vertical and horizontal stripes, shiny skirts and tight jackets in men's wear collection.

 BALENCIAGA - Spring/Summer 2018 (Ready-to-wear)

Přehlídka Demna Gvasalia, kreativního ředitele módního domu Balenciaga, v mnoha bodech připomínala jeho samotného. „Chtěl jsem, aby o bylo víc Demna, než Cristóbal,” vysvětlil Demna Gvasalia. „Móda je odrazem způsobu, jakým žijeme. Chtěl jsem oděvům dodat pocit, že se stane něco nebezpečného.” Gotický styl, široké pruhované košile, denim, kabáty, džínové knoflíky připevněné k rolákům, šifonové šaty, punkové tartany, oděvy s novinovými potisky - to vše bylo na přehlídce k vidění. 

The show by Demna Gvasalia, creative rirector of the Balenciaga Fashion House, reminded him of himself at many points. "I wanted it to be more Demna less Cristobal," explained Demna Gvasalia. "Fashion is a reflection the way we live. I wanted this feeling something dangerous is going to happen..” Gothic style, broad striped shirts, denim, coats, denim buttons, chiffon dresses, punk tarts, newspaper prints - all these pieces were on the show.

 VALENTINO - Spring/Summer 2018 (Ready-to-wear)

Když hledal Pierpaolo Piccioli inspiraci pro svou novou kolekci na jaro/léto 2018, natolik ho pohltila perspektiva přistání Apolla na Měsíci, že se rozhodl zakomponovat to do své přehlídky. Pomocí kolekce chtěl ukázat planetu Zemi vyfotografovanou z Vesmíru ve všech svých přirozených barvách a zázracích. Navíc se u některých modelů vrátil zpět do 80. let 20. století, k dobám Valentina Garavani, čímž uctil jeho tvorbu. S čerstvým příchodem jara budou k mání jemné barvy, čisté flitry smíchané s atletickým-glam stylem, mini-bubble šaty a čistě dívčí volánky.

When Pierpaolo Piccioli was looking for inspiration for his new Spring/Summer 2018 collection, he was so absorbed in the prospect of Apollo landing on the moon that he decided to incorporate it into his show. With the collection he wanted to show the planet Earth captured from the Universe in all those natural colors and miracles. In addition to some models, he returned back to the 1980s, to Valentino Garavani, thus honoring his work. With the fresh coming for spring, there will be a fine colors, pure sequins mixed with athletic-glam style, mini-bubble dresses and pure girl's frills.

 ISABEL MARANT - Spring/Summer 2018 (Ready-to-wear)

Z kolekce od Isabely Marant dýchala po celou dobu nekonečná letní atmosféra. Show otevřela Kaia Gerber (na fotce vlevo) - dcera Cindy Crawford, která doslova kralovala Fashion Weeku a každý návrhář ji chtěl mít na své přehlídce. Na sobě měla ostrou opticky bílou halenku s nabíranými rukávy a odpovídající kalhoty. Isabel Marant řekla, že při vytváření kolekce pro jaro/léto 2018 se inspirovala pouze dvěma prvky; britskou vlajkou a sportovním oblečením. Objevovaly se zde glam-prvky 70. let (disko éra), háčkované bikiny, vrstvení pod džínovými bundami, lesklé metalické kombinézy či lehké oversized kraťasy.  

In Isabel Marant's collection we can felt the summer atmosphere. Show was opened by Kaia Gerber (on left picture) - daughter of Cindy Crawford, who literally reigned Fashion Week and each designer wanted to have her on their own show. She wore a sharp, optically white blouse with raised sleeves and matching trousers. Isabel Marant said that when creating the spring/summer 2018 collection she was inspired by only two elements; British flag and sportswear. There were glam-elements of the 70's (disco era), crocheted bikinis, layered under jeans jackets, shiny metallic overalls, or light oversized shorts.

 ALEXANDER MCQUEEN - Spring/Summer 2018 (Ready-to-wear)

Kolekce byla o britské společnosti, která se nachází na zahradě a o léčivé síle přírody," řekla Sarah Burton, kreativní ředitelka módního domu Alexander McQueen, o jarní a letní kolekci 2018. A skutečně; kolekce připomínala rajskou zahradu plnou vyšívaných květin, nápadných perlových náhrdelníků, nádherných šifonových šatů, extravagantních kabátů a nápadivých švů. Všechny modelky měly několik navlhčených vlasů schválně přidělaných na čele, což poukazovalo na typické britské deštivé počasí.

"It was about Britishness, being in the garden, and the healing power of nature," said Sarah Burton, creative director of the fashion house Alexander McQueen, about the spring and summer collection of 2018. And indeed, the collection resembled a paradise garden full of embroidered flowers, stunning pearl necklaces, gorgeous chiffon dresses, extravagant coats, and cute seams. Models had several damp hair on their forehead, pointing to typical British rainy weather.

 MIU MIU - Spring/Summer  (Ready-to-wear)

Kreativní ředitelka Miuccia Prada vsadila ve své nové kolekci na geometrické tvary a jednodušší střihy oděvů připomínající 50. a 60. léta. A kromě mnoha oversized kabátů a košilí, předvedla také neonové ponožky a podkolenky, krajkové topy a sukně, květinové vzory a minimalistické jednobarevné čelenky do vlasů.  

Creative director Miuccia Prada has bet in her new collection of geometric shapes and simpler cuts of clothing commemorating the 1950s and 1960s. And besides many oversized coats and shirts, she also showed neon socks, lace-up tops and skirts, floral patterns and minimalist single-color hairdressing headbands.

 CHANEL - Spring/Summer 2018 (Ready-to-wear)

Jednou z posledních přehlídek pařížského Fashion Weeku byla právě velkolepá přehlídka Chanel. Kreativní ředitel Karl Lagerfeld přinesl do Grand Palais, kde se přehlídka odehrála, útesy a vodopád Gorges du Verdon. Krása přírody se promítla nejen na scenérii, která byla opravdu naturalistická, ale i na oděvech. Na přehlídce jsme si nemohli nevšimnout plastových plášťů, bot, čepic a rukavic, volánků a klasických Lagerfeldových tvídových kraťasů, sukní a šatů. 

One of the last shows of Paris Fashion Week was the magnificent show of Chanel. Creative director Karl Lagerfeld brought the cliffs and waterfall Gorges du Verdon to the Grand Palais where the show took place. The beauty of nature was reflected not only in the scenery that was really naturalistic but also in the clothing. At the show, we couldn't miss plastic cloaks, boots, caps and gloves, frills, and classic Lagerfeld tweed shorts, skirts and dresses.

 

Share:

0 komentářů