BEST OF: MILAN FASHION WEEK RUNWAY (September 2017)

Most of you surely know, that from 20th to 26th September 2017 was the annual Milan Fashion Week. Just like before in New York and London, in these days it was in this amazing city - Milan. There were a number of world famous fashion designers who had come to show their masterpieces to the world - and we really enjoyed it! Now, I bring you the selection of the best fashion shows from Milan Fashion Week that are worth mentioning. Enjoy it ♥

Jak jistě většina z vás ví, od 20. do 26. září 2017 se konal každoroční Milan Fashion Week. Opět se jednalo o velikou událost a nechyběla řada světoznámých módních designérů, kteří přišli svá veledíla ukázat světu. Nyní vám tedy přináším výběr těch nejlepších přehlídek z Milánského Fashion Weeku, které stojí za zmínku. Užijte si článek ♥

GUCCI - Spring/Summer 2018

Alessandro Michele, kreativní ředitel značky Gucci, předvedl na Milánském Fashion Weeku něco, co jsme od něj ještě neviděli. Kolekce byla tajemná, intenzivní, plná anglického tweedu, metalických textur, glamu z 80. let a vintage kousků, jimiž oživil nejen tuto kolekci, ale i celou značku. Místnost byla zahalena do tajemné a mlhavé tmy s několika reflektory směřujícími na molo a plná replik starožitností od řecko-římských soch až po obrazy egyptských bohů. 

Creative director of Gucci; Alessandro Michelle, introduced on Milan Fashion Week more than 100 iconic and amazing looks. The show was mysterious, intense, full English tweed, metallic textures, 80s glam and vintage pieces that revived not only this collection but also the whole brand. The room was shrouded in mysterious and foggy darkness, with several reflectors pointing to the pier, and full replics of antiques from Greek-Roman statues to the images of the Egyptian gods. All looks from the shows are here.

  ALBERTA FERRETTI - Spring/Summer 2018

Heslo kolekce Alberty Ferretti znělo 'nechci příliš mnoho věcí,' čehož se náležitě držela, proto jsme na módní přehlídce mohli vidět převážně jednodušší kousky sladěné do jednolitých tónů. Již při otevírání show jednoduchým černým body kouskem nám bylo naznačeno, v jakém duchu se bude přehlídka ubírat. S postupem času přibývalo i na barevnosti a tak jsme mohli vidět například mátové šifónové šaty, trika a šaty poseté péřovou látkou, lesklé neonové blůzy či stejně lesklé kalhoty. 

Alberta Ferretti's passwords sounded like 'I do not want too many things,' which was properly kept, so we were able to see some simple pieces in the fashion show, aligned in uniform tones. Even when Alberta opened the show with a simple black body shirt, we were told what the spirit of the show would be. We could see, for example, mint chiffon dresses, trinkets and dress feathered with feathers, glossy neon blouses or shiny pants. All looks from the shows are here.

 FENDI - Spring/Summer 2018

Vyměřování (triangulace) byla jednou z hlavních hesel Karla Lagerfelda, když vytvářel modely pro svou značku  Fendi. Geometrické tvary, trojúhelníková ramena, která se v pase zužovaly, průhledné vrstvy a sukně s roztaženými lemy - to vše bylo možné v Lagerfeldově kolekci najít. Tato myšlenka se zrodila z italského futurismu (což je umělecké hnutí počátku 20. století). 

Triangulation was one of the most important keys for new Fendi collection by Karl Lagerfeld. Geometric shapes, triangular shoulders that narrowed at the waist, transparent layers, and skirt with stretched hems - all of which could be found in new collection by Karl. This idea was born out of Italian futurism (an art movement of the early 20th century). All looks from the shows are here.

 PRADA - Spring/Summer 2018

Přehlídka Prada se nesla ve velmi mladistvém a drzém stylu už díky interiéru a malbám na stěnách ve stylu manga a anime. Jak sama Miuccie Prada řekla: „přehlídka je pro někoho, kdo chce být aktivní a žít přítomností.” Nastal tedy čas odložit křehké dívčí volánky a květinové potisky. Oděvy silně připomínali fetiš a energii, která se objevovala na počátku osmdesátých let v new yorských a londýnských klubech. Pláště a bundy, over-sized kabáty, živočišné potisky, futuristické brýle a kožené materiály, to vše jsme na přehlídce mohli spatřit. 

The Prada show was carried out in a very youthful and brave style thanks to the interior and paintings on the walls in the style of manga and anime. As Miuccia Prada herself said: "The show is for someone who can be active and present today." It was time to put off fragile girl's frills and floral prints. Apparel strongly resembled the fetish and energy that emerged in the early 1980s in New York and London clubs. Cloaks and jackets, over-sized coats, animal prints, futuristic glasses, and leather materials, all of these pieces could be seen on the show. All looks from the shows are here.

 MOSCHINO - Spring/Summer 2018

Přehlídka Jeremy Scotta pro Moschino překvapila nejednoho sledujícího, zpočátku hlavně svým zázemím a interiérem připomínající ráj květin. Poté ale přišly na řadu jednotlivé modely. První část přehlídky byla drzá a nebezpečná - ne nadarmo nesla název 'Biker ballerinas'. Mohli jsme zde vidět latex, koženku, síťovinu, tylové (tutu) sukně, čepice s cvoky a navrstvené doplňky. Druhá část přehlídky byla inspirována zahradou a říší divů, proto byly všude k mání květiny, romantické barvy, střihy a volánky.

New show by Jeremy Scott for Moschino surprised many observers, initially mainly with their background and interior. But then the models came in a row. The first part of the show was brazen and dangerous, not in vain bearing the name 'Biker ballerinas'. We could see latex, leatherette, mesh, tutu (skirts), caps with studs and layered accessories. The second part of the show was inspired by the garden and wonderland, so they were everywhere flowers, romantic colors, cuts and frills. All ooks from the show are here

 VERSACE - Spring/Summer 2018

Vrátíme se zpět do roku 1991, kdy dostal tehdejší návrhář Gianni Versace brilantní nápad: pozve si na molo nejslavnější modelky té doby a ty společně zakončí show na píseň Freedom od George Michaela. Moment, kdy se po mole ruku v ruce prochází Naomi Campbell, Christy Turlington, Cindy Crawford a Linda Evangelista se stal ikonickým a proto se Donatella Versace rozhodla, že kolekci na jaro/léto 2018 zakončí stejně a vzdá tak hold svému bratru Gianni Versacemu, který byl tragicky zabit před dvaceti lety. Místo Lindy Evangelisty byly na molo pozvané taktéž významné modelky Carla Bruni a Claudia Schiffer.    
Celá kolekce Donatelly Versace v sobě ukrývala divoké vzory, zdobené tvary a kombinaci denimu s prvky barockého umění. Nechyběly ani nejznámější kousky Gianni Versaceho, které Donatella rafinovaně do kolekce zakomponovala. Můžeme si tak povšimnout typických Varholovek, metalického pletiva a zvířecích potisků. Zkrátka elegantní, ale hravé a divoké zároveň.  

We will go back to 1991, the then designer Gianni Versace had a brilliant idea: he invited the most famous models that time, and they closed up show on George Michale's song Freedom.  The moment, when Naomi Campbell, Christy Turlington, Cindy Crawford and Linda Evangelista walks together on the ended up show, has become iconic. But instead of Linda Evangelista, Carla Bruni and Claudia Schiffer cames to the stage. 

The Donatella Versace collection contained wild patterns, adorned shapes, and a combination of denim and baroque art. There were also the most famous pieces of Gianni Versace, which Donatella embraced to the collection. We can see typical 'Warhol pop art', metal mesh and animal prints. In short, collection was elegant but playful and wild at the same time. All looks from the shows are here.

 BOTTEGA VENETA - Spring/Summer 2018

Tomas Maier, kreativní ředitel značky Bottega Veneta, má velmi sofistikovaný smysl pro barvy a cit pro eleganci. Na přehlídce jsme proto mohli vidět mnoho modelů, od semišových sukní a kabátů, bund z meruňkové kůže, až po hedvábné košile a třásněmi zdobené šaty. Tvary oděvů byly povětšinou přímočaré a jednoduché, stejně jako rovnováha mezi doplňky. Tomas chtěl zdůraznit ženskost, což se mu zvýrazněním pasu pestrobarevnými pásky podařilo. 


Tomas Maier, creative director of Bottega Veneta, has a very sophisticated sense of color and elegance. We could see lots of models from suede skirts and coats, apron jackets, to silk shirts and fringed dresses. The shapes of the garments were mostly straightforward and simple, just like the balance between the accessories. Tomas wanted to emphasize femininity, which made it possible to highlight his waist with multicolored tapes. All looks from the show are here

 TRUSSARDI - Spring/Summer 2018

Gaia Trussardi jako nejmladší kreativní ředitelka rodiny Trussardi vytvořila novou kolekci na jaro a léto 2018, která reagovala na městský život, a měla v sobě čistokrevné milánské rysy, které ke značce patří. Pocit dobrodružství, mezinárodní postoj, kreativitu a rozmanitost, to vše se v nové kolekci mísilo a vytvořilo tak rafinovanou městskou eleganci na každodenní nošení. Oděvy byly laděny spíše do zemitých tónů, což může působit nudně, ovšem když se na kolekci podíváte jako na celek, budete příjemně překvapeni mírnou a nepřehnanou pestrostí a stylovostí.

Gaia Trussardi, the youngest Creative Director of the Trussardi family, has created a new collection of Spring/Summer 2018 that responds to urban life and has pure Milanese features that belong to the brand. The feeling of adventure, international attitude, creativity and diversity, blended in the new collection to create a sophisticated urban elegance for everyday wearing. The garments have been tuned to earthy tones, which can be boring, but when you look at the collection as a whole, you will be pleasantly surprised by the mild and indescribable variety and stylishness.All looks from the shows are here.

 

Share:

0 komentářů